Kuidas Lambiravilasse tulla?

Lambiravilasse jõudmiseks tuleks kõigepealt kontaktides olevale telefonile helistada või e-kiri saata. Võimaluse korral tulen teie lambile järele või leiame mõne muu soodsa võimaluse lambi ravilasse toimetamiseks.

Kui palju parandamine maksab?

Lambi kordategemise maksumus jääb enamasti 10 ja 100 euro vahemikku. Konkreetse hinna lepime iga lambi seisukorrast tulenevalt, lambi omanikuga, kokku.

Kaua aega võtab?

Iga lamp on eriline ja ka tema parandamiseks kuluv aeg on erinev ja sõltub otseselt lambi olukorrast. Orienteeruvalt kulub selleks 1 nädal kuni 1 kuu.

Laualamp Miia paranemise lugu
miia

Miia on sõjajärgsest ajast pärit kaunitar. Õigupoolest on tema jalg ja kuppel küll erinevatest lampidest kokku pandud, sest Miia enda jalg oli purunenud. Selleks, et Miia saaks taas ilma särtsuta valgust näidata vahetasin asjatundja abiga ära vana juhtme ja pirnipesa.

Seejärel harutasin kupli karkassilt ära vana luitunud riide. Kupli taastamiseks kasutasin kahte erinevat kangast - aluskangaks võtsin lihtsa, õhukese puuvillase riide, mille kinnitasin tihedate traagelpistetega karkassi alumise rõnga ümber, serva jätsin sissepoole. Kuna kupli ülemine rõngas on väiksem, siis kinnitasin riide selle külge väikeste voldikestega. Ülemise riideserva sain peita kupli peal asuva kruvi ja seibiga kinnituse alla.

Pealiskangaks kasutasin puulehemotiiviga hõreda linase riide ribasid. Linast riiet sobitasin aluskangale parema äranägemise järgi, kohati krookeid tehes. Nii moodustus kuplile struktuurne pind. Pealmise kanga kinnitasin samuti tihedate traagelpistetega aluskanga külge. Kõige lõpuks tikkisin juba olemasolevad lehemotiivid paari omavahel sobiva niidiga läbi, ühed lehed heledamad ja teised tumedamad.

Miia on nüüd täie tervise juures ja saab õhtuid veel kaua-kaua hubasemaks muuta.